Yeni iPhone'lar İçin İlginç İddialar!

admin 9 Mayıs Salı, 2017

Yeni iPhone'lar İçin İlginç İddialar!

Apple, bu yıl iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerini piyasaya sürmek istesede aslında  onuncu yıla özel bir iPhone hazırlığında olduğu da uzun süredir gündemde. JP Morgan analistlerinin hazırladıkları raporlarında üç yeni iPhone ile ilgili ilginç detaylar bulunuyor.
 

iPhone 7s'te Önemli Yenilikler

-  Apple, iPhone 6'dan beri kullandığı alüminyum gövdeden vazgeçerek iPhone 7s serisinde 2.5D cam gövde kullanacak.
- iPhone 8'in paslanmaz çelik kasaya ve cam gövdeye sahip olacağını, iPhone 7s'te ise alüminyum kasa ve cam bir gövde olacağını iddia ediyorlar.
- Her üç model de kablosuz şarj özelliğine sahip olacak.
 

iPhone 8'de Ses Kalitesi ve Su Direnci Artacak

Apple, iPhone 7 ile birlikte stereo ses sistemine geçerek iPhone 6s'e göre iki kat daha güçlü bir sese sahip olmuştu.  iPhone 8'de hoparlörde iyileştirmeler yapılarak ses çıkışının çok daha yüksek olacağını iddia ediyorlar.

iPhone 7'nin önemli yeniliklerinden biri de toza ve suya dayanıklı olması. iPhone 7 serisi 1 metre suda 30 dakikaya kadar suya dayanıklı. iPhone 8'inde IP68 sertifikası sayesinde suya dayanıklı olacağı söylentiler arasında.
 

iPhone 8'de Premium Özellikler

- 5.85 inç uçtan uca OLED bir ekrana sahip olacak.
- % 30 daha büyük kapasiteli L şeklinde bir pile sahip olacak ve  5.5 inçlik iPhone 7 Plus'tan daha küçük bir boyutta olacak.
- Çift kameranın her iki lensinin de optik görüntü sabitleme ve 3D algılama Teknolojisine sahip yüz tanıma özelliği ile gelecek.

Bütün bu özellikler JP Morgan analistleri tarafından belirtilmiştir.