WhatsApp'ın Güvenlik Hassasiyeti

admin 9 Mayıs Salı, 2017

WhatsApp'ın Güvenlik Hassasiyeti

WhatsApp'ın güvenlik konusunda hassas olduğunu tüm kullanıcıları tarafından biliniyor. Şirket sessiz sedasız yeni bir güvenlik özelliğini bizlere sunmuş durumda. Bu özelliğin daha çok  iOS kullanıcılarının hoşunada gideceğinden eminiz.
 

iOS için WhatsApp artık çok daha güvenli

WhatsApp’ın bu yeni özelliğinde artık iCloud yedeklemeleri de bundan böyle şifrelenecek. Böylece uçtan uca şifrelemedeki potansiyel bir açığın da önüne geçilmiş olacak ve özel mesajlarınız gerçekten size özel bir hale gelecek.

Ancak iCloud  yedeklerinin birkaç aydır şifrelendiği ama daha yeni fark edildiği ifade ediliyor. Oxygen Forensics adlı güvenlik şirketinin bu şifrelemeyi bir şekilde aşabildikleri konusundaki iddiası ise kafaları karıştırdı.

Şirket, WhatsApp’ın şifreleme anahtarını üretmek için onaylamada kullanılan aynı numaraya sahip SIM karta erişim sağlandığı durumda bu güvenliğin çevresinden dolaşmış oluyor. Bu sayede iCloud’ta depolanan şifrelenmiş mesajlara da erişim sağlanabiliyor. Tabii ki bahsedilen bu güvenlik senaryosu, günlük kullanıcılar için fazla potansiyel taşımıyor.