Sınırları Ortadan Kaldıran Telefon Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus

admin 11 Mayıs Perşembe, 2017

Sınırları Ortadan Kaldıran Telefon Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus

Galaxy S8 ve S8+'ın devrim niteliğindeki tasarımı en içeriden başlar. Telefonun görünümünü, akıllı telefon ekranının sınırlarını kaldıracak şekilde her açıdan yeniden tasarladı. Çerçeveyi değil, yalnızca içerikleri göreceksiniz. Bu, aynı boyuttaki mobil cihazlarda bulunan en büyük ve en içerik odaklı ekran. Üstelik tek elinizde tutmak çok kolay.
 

TASARIM

Kendinizi daha büyük fakat hala elinize rahatça sığabilen bu görüntüye kaptırın. Galaxy S8 ve S8+ çerçevelerinden serbest kalarak kesintisiz, pürüzsüz ve kenarlarından aşağı doğru kayan bir yüzey sunuyor. Bunu başarmak için telefonu yeniden yaratıldı ve home tuşunu sadece ihtiyacınız olduğunda kullanmanız için ekranın altına konumlandırıldı. Böylece daha büyük bir telefon olmadan daha büyük bir ekran meydana getirildi.
 

KAMERA

Akıllı telefonların kameralarının çoğundan en fazla verimi gündüz alırsınız. Ama hayat 7/24 devam ediyor. Bu yüzden hem gündüz hem de gece çalışan çığır açan bir kameraya yer verildi. Dahası Galaxy S8 ve S8+ için olanları daha da iyileştirildi. Telefonun ön ve arka kameralarının ayarı o kadar incelikle yapıldı ki çok düşük ışıklı ortamlarda bile fotoğraflarınızın parlak ve net olması sağlandı.
 

Ön kamera

Selfie kamerasını açıp herkesin paylaşmak isteyeceği fotoğraflar çekin. Akıllı otomatik odak yüzleri izleyeceğinden, ister elinizle isterseniz de selfie çubuğuyla çekin, fotoğraftaki herkes odakta yer alacak. Geliştirilmiş çoklu resim çerçevesi işlemi de bütün selfielerin canlı ve net olmasını sağlar.


Arka Kamera

Karanlık, Galaxy S8 ve S+'ın arka kameralarının üstesinden gelemeyeceği bir şey değil. Parlak F1.7 lens ve büyük 1.4µm pikseller ortamda yeterince ışık bulunmadığında daha fazla ışığı size temin eder. Yani ne görüyorsanız fotoğrafta o çıkar.
 

GÜVENLİK

Gizliliğinize büyük önem veren Samsung yetkilileri, istenmeyen meraklı gözleri önleyen etkili mekanizmaları cihaza yerleştirdi ve sizin için şaşırtıcı derecede rahat hale getirdi. Kusursuz güvenlik için göz taraması, telefonunuzu hemen açmak için yüz tanıma ve günün her saati sizi koruyan en yüksek kalitede güvenliği sunuyor.
 

Telefonunuzun kilidini açmanın üç sorunsuz yolu

Göz Tarayıcı: İrislerinizi taramak için Galaxy S8 veya S8+ telefonunuzu karşıdan tutun ve gözlerinizi ekrandaki ikiz dairelerle hizalayın. Bir bakış ile telefonunuzun kilidi açılır.
Yüz Tanıma: Yüz tanıma özelliğini kullanmak için selfie çekecekmiş gibi telefonunuzu kaldırın. Galaxy S8 veya S8+ telefonunuzun kilidini açmak için hızlı ve zahmetsiz bir yoldur.
Parmak İzi Tarayıcı: Galaxy S8 veya S8+ telefonunuzu elinize aldığınızda, parmağınız arka taraftaki parmak izi sensörüne doğal olarak yerleşir ve sorunsuz bir hareketle telefonunuzun kilidi açılır. Daha önce telefonu uyandırmanız bile gerekmez.
 

Güvenli Klasör

Gerçekten gizli tutulması gereken dosyalarınız ve uygulamalarınız varsa, bunları Güvenli Klasörde saklayın. İçerikleriniz bu klasöre yerleştirildiğinde, klasöre yalnızca siz erişebilirsiniz ve Samsung'un yüksek güvenlikli Knox sistemi bu şekilde kalmasını sağlayacaktır. En üst düzey gizlilik için, Güvenli Klasörü yalnızca kendinize görünür hale getirme seçeneğiniz de vardır.
 

PERFORMANS

İndirmeler, şarj ve uygulamalar arası geçişler inanılmaz şekilde hızlandırılmıştır. En gelişmiş 10nm işlemci dünyada ilk kez Galaxy S8 ve S8+'da. Ayrıca Galaxy S8 ve S8+, su sıçramalarına, su dökülmelerine ve suya batmalara dayanıklı oldukları için yağmurda ve duştayken kullanmaya devam edebilirsiniz.
 

Daha hızlı indirmeler

Galaxy S8 ve S8+ LTE ve Gigabit Wi-Fi ready özelliğine sahiptir. Galaxy S8 ve S8+ üzerindeki Wi-Fi, 1024-QAM destekler. Bu da önceki modele göre %20 daha hızlı indirme demektir. Yani büyük dosyalar indiriyor ya da veri paylaşımı yapıyorsanız, hız sizin için artık problem değil.
 

Oyun oynamada yeni bir seviye

Galaxy S8 ve S8+'ın sınırsız ekranında sevdiğiniz oyunlar yeni bir seviyeye taşınıyor. Vulkan etkisiyle, grafik düzeyi en yüksek oyunlar saatlerce sürecek eğlenceyle parmaklarınızın ucunda.
 

Net gelen sesler

Müzik düşkünlerine sevindirici haber; müziği gerçek kalitesinde dinleyebilirsiniz çünkü Galaxy S8 ve s8+ size 32 bit PCM ve DSD64/128 playback desteği sağlar. Ayrıca, yeni eklenen kulaklıklar yalnızca AKG tarafındans sunulan mükemmel ses kalitesiyle kalmıyor, aynı zamanda kulaklarınıza daha iyi oturarak dans ederken müziğe daha rahat ayak uydurmanızı sağlıyor.
 

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Özellikleri

Ekran Boyutu: Galaxy S8 (5.8 İnç) - Galaxy S8 Plus (6.2 İnç)
Ekran Çözünürlüğü: 1440x2960 (QHD+)
Ekran / Gövde Oranı: Galaxy S8 (84.2 %) - Galaxy S8 Plus (83.33 %)
CPU Frekansı: 2.3 GHz
Bellek (RAM): 4 GB
Dahili Depolama: 64 GB
Hafıza Kartı Desteği: Var (256 GB)
Yonga Seti (Chipset): Samsung Exynos 9 Octa 8895
Parmak izi Okuyucu: Var (Arka Kapakta)
Batarya Kapasitesi: Galaxy S8 (3000 mAh) - Galaxy S8 Plus (3500 mAh )
Arka Kamera Çözünürlüğü: 12 MP
Diyafram Açıklığı: F1.7
Ön Kamera Çözünürlüğü: 8 MP
İşletim Sistemi: Android 7.0 (Nougat)