PES 18 Nasıl olacak? İşte İlk Fragman

admin 17 Mayıs Çarşamba, 2017

PES 18 Nasıl olacak? İşte İlk Fragman
Geçtiğimiz yıl PES 2017 ile gerçekten de geçmiş hatalarından ders aldığını kanıtlayan Konami, bizlere yeni bir futbol klasiği sunmak için kolları sıvamış durumda. Konami en yeni oyunu olan PES 2018’i 14 Eylül 2017 tarihinde çıkaracağını açıkladı.

Kojima Productions tarafından geliştirilen ve ilk kez Metal Gear Solid V ile kullanılan Fox Engine, PES 2017 için de yapı taşlarından birini oluşturmuştu. PES 2018 için bu yıl da görsel olarak geliştirilmiş bir oyun göreceğimize şimdiden eminiz. Ayrıca Fox Engine'nin uzun süredir eleştirilen oyun fiziklerine olan artı katkısı, yeni yapım ile beraber bir üst noktaya taşınacak.

Konami'nin bu noktada özellikle ışıklandırma efektleri üzerinde yoğunlaşacağını tahmin ediyoruz. Yüz modellemerinde gerçekten de başarılı iş çıkartan geliştirici firmanın aynı performansı kağıt gibi duran seyirciler üzerinde de göstermesini bekliyoruz. 

Oyunun özünde oyuncuların sahadaki aksiyon üzerinde mutlak kontrol sahibi olmalarını sağlayan ve aynı gerçek hayattaki futbolcular gibi davranan, hareket eden ve tepkiler veren futbolcuları yönettikleri o ünlü oynanış tarzı yatacak.
Kontrol sistemleri üzerinde yapılan yenilikler oyunun akıcılığını arttırırken, yeni kullanıcı arayüzü de PES 2018’in çeşitli kısımlarına daha rahat erişim sağlayacak.

Konami Ayrıca REAL Touch + özelliği ile oyuncuların gelen topun yüksekliğine ve hızına bağlı olarak topu kontrol etmek için vücutlarının göğüs, kafa veya bacak kısımlarını daha aktif biçimde kullanmalarını da sağlayacak. Tüm duran top pozisyonları da baştan elden geçirildi; bunu özellikle penaltı atışlarında ve tek kişilik santra rutininde göreceksiniz.

PES 2018; PlayStation 4, Xbox One , PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkacak. Oyun ayrıca estetik ve içerik anlamında önemli yenilikler geçirmiş ve oyunun mevcut nesil konsollarla aynı derecede keyif sunacağı bir versiyonla Steam üzerinden de yayınlanacak.

Dijital FC Barcelona Special Edition'ı ön sipariş vererek çıkış günü ek içeriğe sahip olabilirsiniz.
 

PES 2018 sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 – 8/8.1- 10
İşlemci: Intel Core i5-530 2.5 GHz veya AMD Phenom II X4 925 2.5 GHz
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 260 veya daha iyi AMD/ATI Radeon HD4850 veya daha iyi
DirectX: Version 10
Depolama alanı: 18 GB
 

PES 18 Fragmanı