Hızlıca Kilo Vermenin 3 Yolu

admin 16 Mayıs Salı, 2017

Hızlıca Kilo Vermenin 3 Yolu

Artık kısa kollu giysilerin, elbiselerin mevsimi geldi. İstediğimiz gibi görünmek ve istediğimizi giyinmek için kilo problemini kafanızdan ve vücudunuzdan atmamız gerekiyor. Ve bunun için yapılması gerekenler aslında çok basit.

Eğer işimiz bir an önce zayıflamaksa, olabilecek en basit kuralları uygulamak en mantıklısı: Temel mantığı oturtmak, zayıflamanın birinci kuralı! Aşağıda söylediklerimizi uygulayarak; iştahınızı azaltacak, aç kalmadan hızlıca kilo verecek ve sağlığınızdan da ödün vermeyip hatta daha sağlıklı olacaksınız!
 

1. Nişasta ve şekeri rafta bırakın!

Nişasta ve şekerden bir an önce uzaklaşmak hızlı kilo vermenin en önemli şartını oluşturuyor. Nişasta ve şeker insülin salgısını uyarır için vücüdumuzda yağın depolanmasını sağlar. Şeker ve karbonhidrattan uzak durarak diyetinizin ilk ayında bile 10 kiloya kadar, belki de daha fazla kilo verebileceğinizi unutmayın.
 

2. Sebzeler, proteinler, yağlar

Öğünlerinizin rekli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bir protein deposu, yağ kaynağı olacak bir besin ve düşük karbonhidratlı olup sağlığınıza iyi gelecek sebzeler bir arada bulunmalı öğününüzde. Böylece karbonhidrat tüketiminiz dengellenecek.

Proteini et, balık ve yumurtadan alabilirsiniz. Karbonhidrat değeri düşük sebzeler olarak da brokoli, mantar, karnabahar, ıspanak gibi sebzeleri tercih edin.
 

3. Haftada 3-4 gün spor

Yukarıdakileri uygularsanız, zaten kilo verecek ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Ancak eğer bunu egzersizle desteklerseniz, inanın çok daha iyi sonuçlar alacaksınız. Hem daha dinç hissedecek, hem daha çok hareket ederek sağlığınızı koruyacak, hem de kilo vermenizi daha da hızlandıracaksınız. Bunların hiçbiri yabana atılacak şeyler değil.