Hızlı Makyajın Püf Noktaları

admin 11 Mayıs Perşembe, 2017

Hızlı Makyajın Püf Noktaları

Aniden evden çıkmanız için 5 dakikanız mı var? Telaş yapmayın. Bu vakit darlığında hem yeteri kadar makyaj yapıp hem de vakit harcamadan hızlı makyaj teknikleri  ile sonuç elde etmek mümkün. İlk olarak aklınızda bulunması gereken nokta her zaman benzer makyaj malzemelerini kullanmayı unutmamaktır. 
 

Koyu renkli makyajlardan vazgeçin

Bu konuda yapılan hatalardan bir tanesi sürekli olarak koyu renkli makyaj ile gezmek ve koyu makyajın hata gösterme kapasitesi yüzünden acil makyaj durumlarında sorun yaşamaktır. Koyu tonlardaki makyajlar yerine varlığı daha az belli olan makyaja kendinizi alıştırırsanız, hatalı bir şekilde yapsanız bile pek ortaya çıkmayan açık makyaj sayesinde hızlı makyajınızı daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
 

Renk farklılıklarından kurtulun

Güneş altında fazla zaman geçirmek veya zamanın geçmesi yüzümüzde renk farklılıklarına neden olacağı için bizi olduğumuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterir. Uzun vadede hem renk farklılıklarının artmasını önleyecek hem de anında pürüzsüz bir cilde kavuşturacak harika bir öneri! Fondöten yerine  BB krem olarak adlandırılan, hem güneş kremi görevi gören hem de cildi pürüzsüzleştiren renkli nemlendiricilerden edinin. Fondöten gibi sürülmesi özen gerektirmediğinden sadece birkaç saniyede harika görünüme kavuşabilirsiniz.

Allık rengi olarak tercihinizi ise spordan yeni çıkmış gibi bir görünüm sağlayacak olan açık pembe veya şeftali tonlarından yana kullanmanız daha yerinde olur. Dilerseniz üzerine hafif bir parlatıcı sürerek bu etkiyi güçlendirebilirsiniz. Ancak yanaklarınız dolgunluğunu kaybettiyse, allığı mümkün olduğunca hafif sürmeye çalışın.
 

Gözlerinizi  belirginleştirin

Anında taze bir görünüm kazanmak için turkuvaz, yeşil veya petrol mavisi göz kalemlerini deneyin. Ardından kirpiklerinizi bolca maskaralayın. Böylece makyajın geri kalanı için çok fazla çaba sarf etmenize gerek kalmaz.
 

Parlaklığı giderin

BB kremler normal bir fondötene göre daha parlak bir görünüme neden olabilir. Eğer bundan hoşlanmıyorsanız, büyük bir fırça yardımıyla yüz ve boynunuza transparan toz pudra sürebilirsiniz.
 

Dudaklarınızı parlatın

Amacınız sadece sağlıklı görünmekse, bu kadar sıkışık bir zamanda yapmanız gereken tek şey, dudaklarınıza doğal bir parlaklık vermek olmalı. Uçuk pembe, şeftali veya somon gibi tonlarla sağlıklı görünümü garantileyin.
 

Kaşlarınızı şekillendirin

Son yılların kaş trendin hepimiz biliyoruz. Mümkün olduğunca kalın, alınmamış gibi duran düz kaşlar. Kaş yapınız ince de olsa bu trendi takip etmek hiç zor değil. Tek yapmanız gereken kaş farıyla kaşlarınızın arasını dikkatlice doldurmak. Ancak zamanınız yoksa sadece kaşlarınızı belirginleştirmek için belli belirsiz bir hat çizebilir, ardından biraz jöle ve kaş fırçasıyla yukarı doğru tarayarak derli toplu olmasını sağlayabilirsiniz.